מלטז למכירה

מלטז – מידע בסיסי

כלב המלטז (Maltese) הוא אחד הכלבים הקטנים והחמודים ביותר. מלטז גזעי יגיע למשקל של עד 4 ק”ג, מה שהופך אותו לכלב בית נוח מאוד.

המלטז הוא כלב ערני וקופצני, אשר למרות גודלו הקטן והמראה התמים שלו, הינו כלב אמיץ ואינטליגנטי מאוד.

אם אתם מחפשים כלב קטן שלא מנשיר פרווה, כלב מסוג מלטז הוא בחירה מעולה. מדובר בכלב נאמן שיהפוך מהר מאוד להיות חלק בלתי נפרד ממשפחתכם.

במאמר זה, אספנו עבורכם את כל מה שתרצו לדעת לפני שאתם מחליטים לאמץ או לקנות גור מלטז.

אם אתם מחפשים גורי מלטז למכירה, הגעתם למקום הנכון!

 • 20-25 ס”מ
 • 3-4 ק”ג
 • נמוכה
 • 12-15 שנים
מלטז

ההיסטוריה של המלטז

כלב מסוג מלטז

 

למלטז היסטוריה עשירה. ההנחה הרווחת שזן זה הגיע לאי מלטה אי שם במאה החמישית לפני הספירה, יחד עם הכובשים הפיניקים. יש האומרים שמכאן גם שמו: מלטה – מלטז.

הגזע חווה התפתחויות רבות במהלך חייו, כבר בימי אריסטו, שהכריז עליו שהוא בעל פרופורציות מושלמות למרות היותו קטן, היה המלטז פופלרי מאוד ואהוב בקרב בני אצולה ופשוטי עם, כאחד.

לקראת שנות ה-80 של המאה ה-20, הגיע המלטז לישראל דווקא באמצעות עולים מדרום אפריקה, ומיד הפך לכלב אהוב גם במדינת ישראל.

 

מלטז – דברים שחשוב לדעת

מלטז משחק עם ילדה

 

תכונות ואופי

המלטז הוא כלב קטן, קופצני וערני מאוד גם בחייו הבוגרים. מראהו המתוק (נראה כמעט כמו בובה), הוא אחד המאפיינים שאנשים אוהבים בו ביותר. פרוותו מכסה את כל גופו, והיא ארוכה ונעימה למגע. גובהו המקסימלי של המלטז הוא 25 ס”מ, ומשקלו המקסימלי הוא 4 ק”ג.

אחד החסרונות הגדולים שלו, בעיני רבים, נוגע לכך שמדובר בגזע שמרבה לנבוח. זוהי עובדה שיש לקחת בחשבון מראש, שכן מלטזים רבים מסביב לעולם ננטשו בגלל סיבה זו!

בנוסף, כלב המלטז הוא שובב ונהנה מאוד מפעילות. הוא כלב שמעדיף לשהות בתוך הבית מאשר בחצר, ונהנה ממקומות סגורים יחסית. אין להשאירו לטווח זמן ארוך לבד, שכן המלטזים יכולים לחוות חרדת נטישה בקלות.

 

אילוף והתנהגות

כאשר מדובר באילוף, המלטז נחשב לכלב שקל, יחסית, לאלף אותו. יש לו אופי נוח, והוא לא ילחם בכם יותר מידי. כמובן שזהו דבר שמשתנה מכלב אחד לאחר, אבל המלטז נהנה מאוד ללמוד טריקים חדשים, וקל לאלף אותו ללמוד פעולות חדשות. את רוב האנרגיה שלו הוא יכול להוציא בבית, והוא נהנה מאוד לשחק עם צעצועים שמיועדים לכלבים.
נושא חשוב במיוחד, נוגע לכך שמלטז מגיב טוב יותר לאילוף בצורה חיובית – משמע, אם הוא עשה משהו טוב – הוא יקבל צ’ופר, כמו חטיף למשל.
המלטז ינסה להרשים אתכם והוא אינטליגנטי במיוחד, היו בטוחים שהוא יפתיע אתכם בכמה דברים שהוא לימד את עצמו, בעקבות משהו אחר שאתם הראתם לו.
אחד הדברים החשובים ביותר באילוף כלבי המלטז הוא ההתמודדות עם עקשנותו – אל תוותרו! המלטז יכול להיות עקשן לעיתים, וזה יכול לשדר שהוא לא רוצה ללמוד. צריך למצוא עם כל כלב, בוודאי עם כל מלטז, את הגישה הנכונה ש”נוגעת” בו – היו חיוביים!

 

בריאות – מחלות נפוצות

המלטזים יכולים לסבול מאלרגיה אשר תגרום להם להתעטשויות רבות, אלו יכולות להישמע כמו נחירות, צפירות, ולפעמים אפילו קולות מחנק.
הפרווה של המלטז, מכיוון שהיא כה ארוכה, יכולה לגרום לו סבל רב. העור שלו רגיש, ולעיתים הוא יכול לחוות אפילו כוויות, מחום קיצוני.
כמו כלבים רבים אחרים גם המלטזים נוטים לדמוע ונוצרים כתמי דמעות, אותם יש לנקות על בסיס יום יומי.
יש להימנע חד משמעית מהאכלת יתר של הכלב. למרות שהמלטז הוא כלב קטן, ישנה סכנה חמורה כאשר הכלב מגיע למצב של עודף משקל – עם כלבים מהסוג הזה, להעלות משקל הוא דבר פשוט יחסית, אך להוריד אותו זה עניין מורכב. לעיתים, כלבים יכולים למות מסיבוכים אשר קשורים בהשמנת יתר.

כמו עם כל כלב אחר, גם אם נראה לכם שהוא בריא, בקרו אצל הווטרינר על בסיס קבוע. בוודאי אם חלק מן התסמינים המצוינים כאן מופיעים.

 

תזונה

קיבתו של המלטז היא בררנית יחסית. יש לדאוג שהוא יקבל את האוכל האיכותי והמתאים ביותר בשבילו. חנויות חיות המספקות מזון לכלבים, ידעו להגיד לכם בדיוק איזה סוג אוכל מתאים למלטז שלכם.

הכלב גם ידוע בתור היותו סוג של “שואב אבק” מהרצפה, ומכניס לפה שלו כל מה שהוא רואה. חשוב ללמד אותו כבר מגיל צעיר שלא יעשה זאת, שכן זה עלול לפגוע בקיבתו הרגישה, במידה ואכל דברים שאינם מתאימים לו.

יש למצוא עבורו אוכל מזין שגם ידאג לשמר את הפרווה שלו נעימה וארוכה.

 

מלטז והתאמה לילדים

הקשר בין המלטז לילדים, מורכב. מצד אחד, זהו כלב קטן ואנרגטי שנראה מושלם לילדים. מצד שני, ילדים בגילאים קטנים לא תמיד מודעים לכוח שלהם, ויכולים לגרום נזק בלתי הפיך למלטז ממקום של הבעת חיבה, או משחק.
בנוסף, כיוון שהמלטז הוא כלב אנרגטי כל כך, חיבור עם ילדים היפר אקטיביים, בגיל מוקדם, עלול להזיק למלטז, ובמקום להפוך לרגוע יותר, מגע זה יהפוך אותו לקופצני עוד יותר.
לכן, ההמלצה האידיאלית למשפחות עם ילדים היא שרק במידה והילדים הם יותר שקטים בהימצאם בבית, רק אז מומלץ להוסיף מלטז למשפחה. במקרים אחרים, החיבור של ילדים ומלטזים, יכול להזיק גם למלטז וגם למשפחה.

 

טיפוח מלטז

כיוון שפרוותו של המלטז אינה נושרת כמו אצל כלבים רבים אחרים, הוא יכול להתלכלך בקלות. אבן יסוד בטיפוח המלטז היא המקלחת. עדיפות למקלחת שבועית ויש כאלה שאפילו יעדיפו יותר, שכן פרוותו הלבנה יכולה להתלכלך בקלות.
כמובן שיש גם צורך בסירוק מתמיד של הפרווה שלו, על בסיס יום-יומי, על מנת למנוע כאבים בשל סירוק הקשרים ושמירה על פרוותו מצוחצחת ומסודרת.

האוזניים של המלטז הן נושא רגיש וחשוב ויש לבדוק אותן על בסיס שבועי, ולנקות אותן בעדינות במידת הצורך. במידה והן נראות רגישות, או בעלות ריח רע, יש לקחת את המלטז לווטרינר. המלטזים מגדלים שיער רב באוזניים, וכאשר לוקחים את המלטז לספר יש לבקש להסיר את השיער מהאוזניים, גם כן.

יש לקצוץ את ציפורניו, בין פעם לפעמיים בחודש. פעולה רגישה מאוד ויש להיזהר מלגזוז את ציפורניו קרוב מידי לעורו, אז עלול להיווצר דימום של כלי הדם במקום והמלטז לא ירצה להגיע שוב למצב של גזיזת ציפורניים. במידה ואינכם בטוחים איך לעשות זאת בפעם הראשונה, אנא התייעצו עם מומחה.

כמו שציינו, כתמי דמעות עלולים להופיע, לא מעט פעמים ויש לדאוג לנקות אותם, לעיתים, על בסיס יום יומי. הם יופיעו לקראת הגעתו של המלטז לגיל של חמישה חודשים.

בחזרה לפרווה – המלטז יהנה מאוד מטיפוח של פרוותו הלבנה אצל ספר מומחה, אשר יספר אותו וידאג שהוא תמיד יראה במיטבו. מומלץ ללכת לספר פעם בכמה חודשים.

 

צבעים

אל תתנו לאף אחד להטעות אתכם. צבעו של המלטז הוא אך ורק לבן!

 

מלטז למכירה – כמה יעלה גור?

גורי מלטז

 

מחירי המלטז עלולים להשתנות והם תלויים בגיל, בגודל, ובעוד לא מעט גורמים אחרים. המחיר הממוצע של גור מלטז למכירה עומד על כ-9,000 ש”ח. זהו סכום סביר עבור מלטז גזעי עם תעודת יוחסין (בדרך כלל, כלבים גזעיים עולים לא מעט).

אם אתם מחפשים גור מלטז במחיר נמוך יותר, תוכלו למצוא גורי מלטז ללא תעודות יוחסין, בעלות של 4-5 אלף ₪. אנחנו, לא יכולים לעזור לכם במציאת גור מלטז ללא תעודת יוחסין, מכיוון שאנו עוסקים רק בייבוא של גורים גזעיים (עם תעודת יוחסין רשמית של הפדרציה הבינלאומית לכלבנות).

 

למה לרכוש גור מלטז עם תעודת יוחסין?

מלטז גזעי

 

כאשר מדובר בתעודת יוחסין, כלב המלטז לא שונה מאף כלב גזעי אחר. העניין פשוט מאוד – כלב ללא תעודת יוחסין, אינו באמת כלב גזעי. תעודת יוחסין מוכיחה את השושלת של הכלב, וכך יכולה להבטיח לכם שהכלב שאתם מקבלים הוא מאה אחוז גזעי.

יש לנו מאמר מעולה שמרחיב בנושא זה. אנו ממליצים לכם להיכנס לקרוא אותו בעיון: כלב גזעי עם תעודת יוחסין

 

האם יש דבר כזה מלטז ננסי?

גורי מלטז ננסי

 

יש רק סוג אחד של מלטז והוא “מלטז”. סוחרים רבים משתמשים במילה “ננסי” בשביל לשווק גורים קטנים יותר. יש לגזע תקן והתקן קובע שכלבים אלו צריכים לשקול בין 3-4 ק”ג. הגובה של הזכרים הוא 21-25 ס”מ, ושל הנקבות הוא 20-23 ס”מ.

מי שמנסה למכור לכם “מלטז ננסי”, במחיר גבוה יותר, היו מודעים לכך שזו סוג של תרמית. אין באמת גזע כזה, המדובר רק בטריק שיווקי.

מומלץ לקרוא על תקן הגזע באתר של הפדרציה הבינלאומית לכלבנות – Maltese FCI

 

מלטז – שאלות נפוצות

מלטז חושב

 

האם יש לכם גורי מלטז למכירה?

אנו עובדים עם מגדלים רבים אשר להם יש גורי מלטז למכירה. נשמח לעזור לכם למצוא מלטז גזעי ולהביאו לישראל.

 

האם ניתן למצוא מלטז לאימוץ?

מלטז, מעצם היותו כלב קטן והיפואלרגני, הופך אותו לכלב יקר ערך. אנשים רבים לא ירצו למסור את גורי המלטז שלהם, או אפילו את המלטז הבוגר שלהם – ויעדיפו להרוויח מכך כסף. עם זאת, אין זה אומר שהסיכויים אפסיים. ייתכן ושכן, או חבר טוב, או אפילו אדם מסוים, יפרסם בפייסבוק או במקום אחר, שהם מוסרים כלבי מלטז לאימוץ. הסיכויים כמובן נמוכים הרבה יותר מאשר למצוא כלב מלטז למכירה, אבל הם קיימים.

 

האם מלטז נחשב לכלב “היפו-אלרגני”?

כן, המלטז הוא כלב ללא נשירת שיער.

 

האם אתם מתעסקים גם עם גורי מלטיפו?

כאשר מדברים על כלבי מלטיפו, הכוונה היא שילוב של כלב מלטז עם פודל. השילוב הזה נשמע נחמד וחביב, אך יש לזכור, ברגע שיש ערבוב שכזה, הכלב אוטומטית הופך להיות “לא גזעי”, ומכאן גם שאין לו “תקן”.
אנו יכולים לעזור בייבוא של כלבי מלטיפו, אבל אתם חייבים להבין שלא מדובר בכלב גזעי, ושהמלטיפו הוא שילוב של שני גזעים אחרים – מלטז ופודל.

 

מה ההבדל בין מלטז למלטז ננסי?

שוב – זו נקודה שחשוב להבין – אין באמת דבר כזה מלטז ננסי. במקרה כזה, זהו כנראה מלטז רגיל – שהוא פשוט קטן יותר. בדיוק כמו שאנשים מסוימים יכולים להיות נמוכים יותר.
זהו טריק שיווקי של סוחרים לנסות למכור כלב מלטז במחיר גבוה יותר, בשל היותו “ננסי”. זה לא גזע אחר, זה בדיוק אותו הגזע – מלטז.

 

סיכום – צרפו מלטז לביתכם!

גור מלטז עם ילד

 

עכשיו אתם יודעים טוב יותר על כלבי המלטז – מהיכן הם הגיעו, מה האופי שלהם, התכונות הבסיסיות שלהם ועוד.
חשוב כמובן שתזכרו, כי כל כלב יהיה שונה. אין הבטחה שכלב מלטז אחד יהיה בדיוק כמו כלב מלטז אחר, ממש כמו שבני אדם שונים האחד מהשני.

לסיכום, המלטז הוא כלב חכם, בעל אנרגיה גבוהה ורצון רב להינות ולהיות חלק מכל מה שקורה סביבו. הוא מתאים מאוד בתור כלב בית, ותוחלת החיים שלו היא בערך 15 שנה.

כעת, כל מה שנשאר לכם לעשות הוא דיי פשוט – צרו איתנו קשר ונעזור לכם להוסיף מלטז גזעי למשפחה שלכם!

גזעיים נוספים שעלולים לעניין אתכם

מלטז למכירה

מחפשים גור מלטז?

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר עבור גור מלטז (החל מ-9,000 ₪)

  שעות פעילות

  א’ – ה’: 08:00-20:00

  ו’: 08:00-15:00

  כתובת

  הר תורען 712,

  מכבים 7179901

  זכויות יוצרים © כל הזכויות שמורות לעולם הגורים (Puppy Planet) – 2021

  תנאי שימוש לאתר